КАКИЕ ДРОВА ЛУЧШЕ ДЛЯ БАНИ?

Categories:Бани
Tags:,
admin

ВИБИРАЄМО ДРОВА ДЛЯ ЛАЗНІ

Дрова для стародавніх людей були чимось наділеними містичними силами та викликали трепетну повагу. Наприклад в старовину деревину для розпалювання лазні перед весіллям брали лише ту, що з поваленого вітром чи вбитого блискавкою дерева, і в жодному разі не спилювалися. Топили будь-якою деревиною, крім осикової. Та ще багато забобонів, міфів і легенд пов’язано з деревиною.

У цій статті ви дізнаєтеся про те, які дрова для лазні кращі.

Для опалення лазні не підійдуть:
— Старі колоди.
Пара від них має неприємний запах і зайвий чад.
Трухлява деревина дає недостатньо температури і багато золи.
— Просочені чимось дрова.
Така деревина зовсім не корисна для здоров’я і навіть, навпаки, здатна завдати шкоди.
— Дрова із сучками.
Вони прогорають нерівномірно, що створює певні складнощі. Сама деревина згорить швидше за сучки.
— Дрова молодих дерев.
Вони дають небагато тепла. Швидко прогорають.

ЯКА СТРУКТУРА ДЕРЕВИНИ КРАЩА
Найкращі дрова для розпалювання – сухі, з мінімальною кількістю сучків. Заготовляють деревину для банних дров у січні та лютому. Набагато легше рубати саме промерзле поліно, і в ньому мінімум вологи.

ЯКИЙ СОРТ ДЕРЕВИНИ КРАЩИЙ
Найчастіше для розпалювання банної печі використовується деревина листяних дерев. Добре витоплену лазню забезпечать березові, вільхові, ясенові дрова, а також деревина плодових дерев. Дрова хвойних порід використовують у лазнях рідше через те, що їх смола утворює багато сажі, здатної осідати всередині печі.

ХВОЙНІ ДРОВА
Коли ними топлять, у лазні утворюється атмосфера хвойного лісу. Аромат хвої при горінні ефірних олій корисний для дихальної системи. Горять дрова хвойних порід рівномірно, жар тримають довго і дають гарне вугілля. При згорянні вони потріскують і стріляють, тому що хвойна деревина багата на смолу. Тому слід врахувати, що ці дрова пожежонебезпечні.

Соснові дрова. Вони горять з більшою температурою, ніж ялинові та інші хвойні, бо містять більше смоли.

Дрова модрини. Вони містять найменшу кількість смоли серед хвойних, через що горять не так як інші. При згорянні деревина модрини виділяє особливо багато чадного газу. Тому необхідно вчасно закрити в’юшку після розпалювання печі, а після лазневих процедур ретельно провітрити приміщення.

ДРОВА ЛИСТЯНИХ ДЕРЕВ
Дрова з дерев плодових порід.
Їх виготовляють зі стволів вишні, груші, яблуні, сливи та інших. Горить ця деревина добре, з приємним легким ароматом.
Для пасивного паріння з подачею чистої води пара цих дров дуже підходить. Бездимно й особливо жарко горять дрова яблуні. Змінити аромат пари можна за допомогою додавання різних банних та ефірних олій.

Для банної печі використовуються старі плодові дерева, серцевина яких згнила. Проте для печі всередині парної вони не підійдуть. Молоді плодові дерева також не використовують для лазні.

Осинові дрова. Не дарма їх не любили у давнину – вони дають мало спека, складно розпалюються та швидко згоряють. Однак, осинові дрова допомагають позбавити димар від сажі завдяки своєму довгому полум’ю без кіптяви. Для цього до них рекомендують підкладати лушпиння картоплі. Вони, згоряючи, розпушують щільну сажу, яка випаровується за рахунок тяги. Дрова з осики горять спекотніше, якщо їх кладуть у розтоплену іншою деревиною піч.

Вільхові дрова. У давнину лазню, розтоплену ними, вважали королівською. Деревина 27-ми видів вільхи забарвлюється у відтінки від червоного до коричневого, чим відрізняється від інших дров. Вона швидко висихає без дотримання особливих умов. На дрова вибирають вільху, яка росте на ґрунті, позбавленому зайвої вологи. Зберігаючи понад три роки, вільхові дрова не втрачають аромату.

Вільха розгорається швидко, дає відмінний жар і не виділяє диму через низьку смолистість. Як і осинові, вільхові дрова придатні для лазні по-чорному і знищують сажу. Їх полум’ям очищаються від гару, від чого пара стає кращою. Його аромат допомагає впоратися із застудою, заряджає енергією та бадьорістю.

Вільхова стружка незамінна при копченні риби та м’яса, а на дровах з вільхи готують смачний шашлик.

Липові дрова. Вони спалахують повільно, але дають стійкий жар. Ще в давнину їхні пари вважалися лікувальними.

Отже, вибираючи дрова для лазні у вас є багатий вибір, і враховуючи особливості деревини є можливість отримати ще більше задоволення і користі від процедур.

Ваш ДроваМаркет.

Добавить комментарий

Ваш комментарий*

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Name*
Email*
Url